Много ВАР, но без голове - ЦСКА 1948 остана по-доволен в Кърджали

Отборите на Арда (Кърджали) и ЦСКА 1948 не успяха да си вкарат гол в мача помежду си от 26-ия кръг на efbet Лига. Срещата завърши 0:0, но имаше доста работа за главния съдия Георги Давидов, който използва три пъти ВАР, от което произлязоха отменена дузпа с последвал червен картон, дадена дузпа и отменен гол.

В крайна сметка гостите могат да бъдат по-доволни от резултата в Южна България, не само защото близо час играха с човек по-малко, а и защото с точката си днес си осигуриха участието в горната част на втората осмица на шампионата. Все пак гостите могат и да съжаляват, тъй като пропуснаха дузпа, но това не се оказа чак толкова фатално за тях. Арда от своя страна ще трябва да изчака развитието на срещата Царско село - Пирин. Ако "орлетата" победят, те ще заемат мястото в горната част, а кърджалийци ще се борят за спасението си в елита.

Срещата започна равностойно, но в 36-ата минута гостите останаха с човек по-малко. Давид Кики се измъкна от Георги Ангелов и бе препънат на границата на наказателното поле. Първоначално реферът Георги Давидов отсъди дузпа, но след преразглеждане на ВАР ситуацията се оказа отвъд чертата. Така защитникът на "червените" получи директен червен картон. При изпълнението пък Тонислав Йорданов нацели стената.

В 60-ата минута гостите пропуснаха дузпа. След хубава атака отдясно Галин Иванов и Петко Ганев влязоха в спор за топката. Първоначално съдията не отсъди нищо, но след преглед на ВАР посочи бялата точка. Ситуацията бе трудна за преценка, но арбитърът сметна, че действията на защитника не са позволени. Зад топката застана Ивайло Чочев, но Мартин Луков предугади ъгъла и спаси.

В 76-ата минута попадение за Арда бе отменено. Светослав Ковачев вкара с хубав диагонален удар, но след проверка от ВАР се оказа, че преди това в атаката Алекс Петков е играл с ръка при едно падане и така е повлиял на атаката.

До края на мача домакините бяха значително по-активният състав, но така и не намериха начин да стигнат до опасност пред Даниел Наумов.

По този начин в класирането ЦСКА 1948 събра 30 точки и към момента заема девета позиция. Сега вече играчите на Николай Киров ще насочат поглед към седмото място, което ще им даде право на участие в бараж за Европа. Към момента там е Локомотив (Пловдив) с 34 точки. Арда остава с 29, докато Пирин е с 27. Така тимът на Стамен Белчев ще се надява на помощ от Царско село утре.

АРДА 0:0 ЦСКА 1948

Състави:

АРДА: 71. Луков, 25. Кики, 5. Ганев, 24. Петков, 8. Желев, 80. Котев, 33. Тилев, 70. Иванов, 10. Ковачев, 22. Тетах, 9. Йорданов

ЦСКА 1948: 29. Наумов, 15. Александров, 87. Петров, 25. Ангелов, 24. Марин, 18. Чочев, 37. Мартинов, 10. Русев, 8. Климентов, 33. Иванов, 9. Колев

Стадион: "Арда Арена", Кърджали

Съдия: Георги Давидов

Начало: 17:45 часа